Boards & Committees

Board/Committee Application >

 Building Commission

  • J.P. Owens
  • Brian Donat
  • Jim Withrow
 Civil Service Board - Deputy Sheriff
  • Eric Embree
  • Jeff Given
  • Richard Holtzapfel
 Courthouse Corporation
  • William H. Cain, Jr.
  • Harvey Ghiz
  • Richard Howard
  • Robert W. Leslie
 Development Authority Board
  • Stephen Andes
  • David Bagnall
  • Wayne Bennett
  • Ron Foster
  • Johnny Harris
  • Al Howard
  • Glenn Jeffries
  • Keith McClanahan
  • Joe McDonie
  • Jack McLane
  • Paul Melton
  • Alan Noffsinger
  • Bonnie Prisk
  • Jolita Raine
  • Bobby Rhyne
  • Courtlandt Smith
  • Ronald C. Stone
  • Doug Tate
  • George Woodrum
 Fire Service Board
  • Evan Bias
  • Peter Burgeson
  • Brian Ellis
  • Shawn Gillispie
  • Tony Gillispie
  • Andy Skidmore
  • David Turley
 Historic Landmarks Commission
  • Shawn Bayliss
  • Steve Browning
  • Linda Bush
  • Lee Casto
  • Larry Frye
  • Joe Rumbaugh
  • Lowell Wilks
 Health Department Board
  • Jim Dillon
  • Cindy Farley
  • Brian Hinkle
  • Dr. E. Michael Robie, D.O.
  • Andy Skidmore
 Library Board
  • Clinton Beaver
  • Linda Lou Erwin
  • Veronica Dale Parkins
  • Sam Sentelle
  • Judie Sydenstricker
 Parks & Recreation Commission
  • Ashley Alford
  • Steve Andes
  • John Butterworth
  • Vanessa Ervin
  • Karen Haynes
  • Dusty Hurley
  • David Lawman
  • Douglas Pierson
  • Christopher Rotella
  • Ashley Stinnett
  • Thomas Young
 Convention & Visitors Bureau
  • Ashley Alford
  • Dave Alan Gilpin
  • Suzanne Ball
  • Carol Beller
  • Gary Clendenin
  • Jarrod Dean
  • Joe Haynes
  • Megan Tarbett
  • Lowell Wilks
  • Evan Young
 Planning Commission
  • Jason Asbury
  • Wayne Bennett
  • Scott Chambers
  • John Dill
  • James A Dodrill
  • Ron Foster
  • Dave Hobba
  • Bryan Hoylman
  • Vic Mays
  • Sarah McCallister
  • Thor Meeks
  • Jacob Pack
  • Steven Perry
  • David Powell
  • Greg Williamson
 Solid Waste Authority Board
  • John Anderson
  • Wayne Bennett
  • Ron Foster
  • Kim Parsons
  • Roger Randolph
  • Kenneth Tucker
 South Putnam Public Service District
  • Stanley Booth
  • Paul Callahan
  • Mark Smith
  • Andy Skidmore
 Planning & Zoning Appeals Board
  • Tony Hodge
  • J. Allen Ruebush
  • Patricia Schiffour
  • Stephen Sluss
  • Jared Tully
  • Jessie Parker, Jr. (alternate)
  • Robert Stonestreet (alternate)
 Central West Virginia Regional Airport Authority
  • Jim Caruthers, Putnam County Appointee
 Port Authority
  • Jimmy Calhoun
  • Larry Frye
  • Tom Hankins
  • Ancil Jividen
  • William L. Lambert
  • Clarence W. Sears, Jr.
  • Courtland Smith
  • R. Nathan Wills
 E-911 Advisory Board
  • John Dearnell
  • Steve Deweese
  • Cole Flowers
  • Wanda Marks
  • Nyle Whittington
  • Larry Zuspan
 Dilapidated & Abandoned Building Enforcement Agency Board
  • Jim Caruthers
  • Steve Deweese
  • Keith Lyons
  • Lee McCoy
  • Sherry Otey
  • Nyle Whittington
 Farmland Advisory Board
  • Jeanne Bailey
  • Wayne Bennett - Advisor
  • Joe Haynes
  • Noah Perry
  • Nathan Willis
  • Michael Wolpert

< County Commission Home

County Home | Elected Offices | Calendar | Visitors | County Directory | Commission Meetings | Contact Information | Site Map